İade ve Değişim

İADE KOŞULLARI

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız 

ALICI; ürünün/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren

 1. 7 (yedi) gün içerisinde sebep göstermek zorunda olmaksızın cayma hakkına sahiptir.
  Cayma hakkının kullanılması için 7 günlük süre içinde SATICI’ya faks, e.posta ,telefon veya ahwall.com.tr adresindeki elektronik iade formu ile bildirimde bulunulması şarttır.
 2. 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslı, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır)
 3. b. İade/cayma formu,
 4. 7 (yedi) günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ürünle birlikte hediye verilen satışlarda, cayma hakkı kullanılır ise, verilen hediye de ALICI tarafından iade edilecektir.
 5. İade edilen ürünün SATICI’ya ulaşmasını takip eden 10 (On) gün içerisinde ürün bedeli ALICI’ya ÖDEDİĞİ ŞEKİLDE iade edilir. SATICI, 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
 6. Ürün SATICI’ya iade edilirken, ürünün teslimi sırasında ALICI’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. Ürünle beraber iade edilecek olan faturanın iade bölümü doldurularak ve ALICI tarafından imzalanarak iade edilecektir.
 7. ALICI’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.
 8. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
 9. 385 sayılı vergi usül kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için alıcının mal ile birlikte teslim edilen satıcıya ait 2 nüshalı faturanın alt kısmındaki iade bölümlerini eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra imzalayarak bir nüshasını ürün ile birlikte SATICIYA göndermesi (aksi durumda iade işlemi gerçekleştirilmeyecek, ürün aynı şekilde karşı ödemeli olarak ALICI’ya geri gönderilecektir) diğer nüshasını da uhdesinde tutması gerekmektedir.Cayma hakkı süresi alıcıya malın teslim edildiği günden itibaren başlar.İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeni keyfi durumlar ise kargo bedeli ALICI tarafından

karşılanmalıdır,fakat üründe satıcıdan kaynaklı hatalı ürün durumu söz konusu ise kargo bedeli satıcı tarafından karşılanmalıdır.

Alıcının istekleri ve/veya onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar için cayma hakkı söz konusu değildir,alıcı bu maddeyi peşinen kabul etmiş sayılır.Ürün iadesi için durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine bildirilmelidir.Ürünün iade olarak gönderilme bilgisi satıcı tarafından alıcıya bildirilir.Bu görüşmeden sonra ürün ile ilgili bilgileri içeren fatura ve verilen varsa hediyeler ile birlikte ürün ve/veya ürünler alıcının adresine teslimatı yapan kargo şirketi aracılığı ile satıcıya ulaştırmalıdır. 

MADDE 6: CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla; tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünler, ALICI’nın istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.
Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış ve denenmemiş olması şartına bağlıdır.

** Her türlü Kozmetik Ürün

** İç Giyim Ürünler

** Her Türlü Kişisel Bakım Ürünü

** Her türlü yazılım ve programlar

** DVD, VCD, CD ve kasetler

** Alıcının istekleri ve/veya onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar için cayma hakkı söz konusu değildir.

** Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

** Taşınabilir bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlar (ürünün arızalı ve ayıplı çıkması durumu haricinde) orijinal işletim sistemi kurulduktan sonra (bilgisayar kurulumu yapıldıktan sonra) iade alınmaz

 

TÜKETİCİ/ALICI CAYMA FORMU

(Bu form, sözleşmeden cayma hakkı kullanılmak istendiğinde doldurup gönderilecektir.)

 Ticari Unvan               : İBRAHİM YAVUZ

Adres                           : Yazır Mh. Hoşsohbet Sk. No: 9/G
Telefon                        : 
Fax                              : 

E-posta adresi             : [email protected] 

Müşteri Hizmetleri     : (0 553) 605 83 93

Ürün iade adresi         : Teslim edilen ürüne ait sevk irsaliyesinde yazılı firma ve bu firmanın adresi

 

Bu formla aşağıdaki malların satışına veya hizmetlerin sunulmasına ilişkin sözleşmeden cayma hakkımı kullandığımı beyan ederim.

TAKİP NO                                                    :

Sözleşme Tarihi                                              :

Mal veya hizmetin teslim veya ifa tarihi        :

Cayma hakkına konu mal veya hizmet          :

1.

2.

3.

Alıcının adı ve soyadı :

Alıcının adresi            :

Telefon                                   : 
E-posta                                   :

Alıcının imzası                       :                                                                                

Tarih                       

black friday shipping

ÜCRETSİZ KARGO

450 TL ve üzeri ücretsiz

black friday online payment

ONLINE ÖDEME

Sanal pos ile online ödeme

black friday support

7/24 DESTEK

Bizlere her zaman ulaşabilirsiniz

black friday safe

100% GÜVEN

Tamamen güven odaklıyız

black friday return

İADE İMKANI

Beğenmediğiniz ürünlerde iade

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Bize Yazın