Genel

Küçük Salonlar İçin MDF Dekoratif Ürünleri

kucuksalon

Küçük salon tasarımı genel olarak ev sakinleri için zor bir durum olabilir. Ancak küçük salonlarda da etkili mobilya ve aksesuar kullanımı ile çok şık görünümler elde etmek mümkün. Bunun için ise belirli noktalara dikkat ederek, MDF aksesuarlar arasından seçim yaparak küçük salonlarınızı çok özel hale kolayca getirebilirsiniz.

Başlıklar

Küçük Salonlar Nasıl Tasarlanmalı?

Küçük salon tasarımları mobilya ve aksesuarların doğru şekilde kullanımı ile birlikte çok kolay hale gelebilir. Genel olarak büyük salonlara tasarım daha rahat yapılıyor olsa da küçük salonunuz varsa özellikle MDF aksesuarlar arasından seçim yaparak salonunuzu çok özel ve estetik hale getirebilirsiniz. MDF aksesuarlar arasından duvar saati, tablo, priz başlığı, mumluk gibi ürünler arasından seçim yaparak salonunuzun çok daha güzel hale gelmesini sağlayabileceksiniz.

aw90015 2

Ahşap Duvar Saatleri

Ahşap duvar saatleri küçük salonların tasarlanmasında oldukça etkili olacaktır. Alışılmış saat çeşitlerine göre ahşap saatler çok daha estetik ve şık görünüme sahiptir. Özellikle tasarım açısından esneklik sağlamaları sebebiyle salonda çok güzel bir görünüm yakalamak mümkün olacaktır. Duvar saatleri arasından yapacağınız seçim salonun daha büyük gözükmesine de olanak verebilir. Bunun için büyük boyda olan saatler arasından seçim yapabilirsiniz. Özellikle büyük ve yuvarlak olan saatler büyüklük algısı açısından salonun daha etkileyici görünümde olmasına yardımcı olacaktır. Bunun yanında yuvarlak hatların dışına çıkan MDF saatler de yine tasarım detayları açısından etkileyici olacaktır.

MDF Tablolar

MDF tablo çeşitleri salonu ferah ve büyük göstermeniz için harika bir seçenek sunacaktır. MDF tablolar özellikle kanvas tablolara kıyasla çok daha farklı tasarımlara sahiptir. Genel olarak tasarım ile bütünleşik bir yapıdadır ve kare veya dikdörtgen olmak zorunda değildir. Özellikle 3’lü MDF tablo gibi farklı parçalardan oluşan tablolar arasından seçim yapmanız halinde ortamın etkileyiciliğini çok daha güzel vurgulayabilirsiniz. Farklı parçalardan oluşan tablolardan seçim yapmanız salonun genel olarak daha geniş gözükmesini sağlayabilir. Aynı zamanda salondaki mobilyalar da ahşap olacaksa MDF tablolar mobilyalarla da özel bir uyum göstererek etkileyici görünümün vurgulanmasına yardımcı olacaktır.

aw80101 1

Priz Çerçevesi Çeşitleri

Ahşap priz çerçevesi çeşitleri salonun küçük etkilerle şık bir görünüme kavuşması bakımından çok etkilidir. Farklı tasarımlara sahip olan priz çerçeveleri arasından salonun genel dekorasyonuna en uygun olacak şekilde seçim yapacağız modeller, ferahlığın yanında estetik vurgu yaparak genel dekorasyon için çok önemli olur. Ahşap priz çerçeveleri aynı zamanda anahtar ve priz girişlerinin kullanım açısından da dayanıklı olmasını sağlayarak önemli bir kolaylık da sunmuş olur.

Dekoratif Ahşap Ürünler

Salon tasarımı için genel olarak ahşap dekoratif aksesuarlar kullanmanız da tasarım açısından etkileyici olacaktır. Özellikle ahşap veya MDF mobilyalar ile uyum göstererek genel görünümün tamamlanması için yardımcıdır. Bunun yanında ahşabın sağladığı otantik görünüm de klasik veya modern salon tasarımı isteyenlere doğru şekilde hitap etmeyi başarır.

Ahşap aksesuarlar arasında mumluk çeşitleri salon için otantik dokunuş yapmanıza yardımcı olur. Özellikle salonun genel havasının değişmesinin ve misafirler nezdinde de etkileyici bir hale girmesi için ahşap mumluk çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ahşap mumlukların yanında pleksi ayna modelleri de yine genel salon tasarımı için önemlidir. Özellikle küçük salonlarda ışığı en iyi şekilde kullanmak ve bunun yanında odanın daha geniş olmasını sağlamak açısından pencerenin karşısına gelecek şekilde ayna konumlandırmanız gerekir. Böylece salon olduğundan daha büyük görünerek önemli bir ferahlık algısı oluşacaktır.

Salon Tasarımında Dikkat Edilecek Noktalar Neler?

Başarılı salon tasarımı yaparken sadece ahşap aksesuarları kullanmanız yeterli olmayabilir. Bunun dışında salonun genel dekoratif özelliğine uygun mobilyaların seçilmesine de dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca alan kısıtlı olduğundan çok fazla mobilya, aksesuar ve eşyadan da uzak durmanız yararlı olacaktır. Küçük salonlar için en kötü durum içerisinin basık veya boğucu bir havaya sahip olmasıdır. Bunu kırmak için olabildiğince az eşya ile doğru kararlar vererek genel tasarımı tamamlamaya özen göstermelisiniz.

Aynı zamanda renk seçimi de salonun güzel görünmesi açısından önemli olduğundan boğucu veya çok canlı renkleri de duvar boyası olarak seçmekten uzak durmanız gerekir. Aksi halde ortam ev sakinleri için rahatlamaktan uzak bir alana dönüşecek ve istenen etki elde edilmeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir