Genel

MDF Tablo Nedir, Diğerlerinden Farkı Nedir?

mdf tablo

MDF tablo nedir sorusu özellikle son dönemlerde ev ve işyerlerine estetik anlamda önemli dokunuşlar sağlayan tablolar için geçerli oluyor. Farklı estetik beğenilere hitap eden, şık ve yüksek kaliteli MDF tablo çeşitleri yaşam alanlarına özel bir hava katmayı başarıyor.

Başlıklar

MDF Tablo Nedir?

MDF tablo temel olarak MDF’den yapılan tablolardır. MDF açılımı Medium Density Fiberboard şeklindedir. Yapı olarak ise orta yoğunlukta lif levha özellikleri taşır. Orta yoğunlukta olan liflere yüzde 10 civarında yoğunlaşma ile ısıtılan yapıştırıcılar eklenmektedir. Karışımın tamamlanması sonrasında MDF’nin kalınlığı ayarlanır, pres yapılır ve son şekli verilir.

MDF tablonun yapılması ise öncelikle MDF ahşap plakaların tablonun boyutuna göre kesilmesi ve zımparalanmasına dayanmaktadır. MDF tablo plaka hazır olduktan sonra görselin basılacak olan yüzeyin diğer tarafı boyanır ve dijital baskı aşamasına geçilir. Tek tarafı boyanmış olan MDF plakalar yüksek baskı kaliteli UV yöntemi ile son halini almaktadır.

MDF tablolar özellikle yüksek kalitede olmaları sayesinde kullanıldığı alanda önemli bir etki bırakır. Plakaların farklı parçalar veya desenlerde hazırlanması için de MDF idealdir. Bu sayede alışılmış tablo formatı olan kare veya dikdörtgen yerine daha geometrik şekillerde tablo elde etme olanağı bulunur.

MDF Tablo ve Kanvas Tablo Arasındaki Farklar Nedir?

Alışılmış olarak kanvas tablolar sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak günümüz teknolojisinin gelişmesi ile birlikte MDF tablolar çok daha fazla avantaj içerir. MDF tablo ile kanvas tablo farkları açıklanacak olursa;

  • MDF tablolar ortalama olarak 2 cm kalınlığa sahip olup orta yoğunlukta lif levha üzerine yapılır. Kanvas tablolar ise kanvas bezi malzemesinden üretilmiş kumaş üzerine baskı yapılmaktadır.
  • MDF tablolar içeriğindeki malzeme yüzünden ekonomiktir. Kanvas tablolar ise fiyat açısından yüksektir.
  • MDF tablolar, malzemeleri sayesinde kolay şekilde farklı geometrik şekillerde üretilebilmektedir. Bu yüzden tek parça olmasının yanında birden fazla parça olarak da temin etmek mümkündür.

MDF Tablolar Estetik Beğenilere Hitap Eder

MDF tablo modelleri estetik beklentilere en iyi şekilde hitap eder. En önemli özelliklerinin başında ise tek parça olarak üretildiği gibi farklı parça sayısında üretilmeleri de gelmektedir. Bu kapsamda beş parçaya kadar farklı tablolardan oluşan MDF tablo bulmak mümkündür. Birden fazla parça içeren tablolar daha üç boyutlu bir görünüm sağladıkları gibi aynı zamanda kullanılan alanda hacim açısından da önemli avantaj içerir. Böylece eviniz veya ofisiniz için çok etkileyici görünümler elde etmeniz mümkün olur. Özel kesim yöntemi ile sadece görsel içeren baskılar değil aynı zamanda sembol ve yazı da MDF tablolar ile mümkündür.

En Çok Tercih Edilen MDF Tablo Çeşitleri

MDF tablo çeşitleri farklı tasarım ve desenlere sahiptir. Bu bakımdan kullanılacak alanın dekorasyonunun özel olarak belirlenmesi için katkıda bulunurlar. Değişik geometrik formlara sahip olmaları sebebiyle kişisel beğenilerinizi en iyi yansıtacak ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

aw00087 2

4 Element Ateş Hava Su Toprak Figürlü Dekoratif Ahşap Tablo

MDF tablo seçimi için yaşam alanlarına minimalist ve otantik bir hava katan bu ürün dört parçadan oluşuyor. Her bir parça dört elementi simgeliyor ve bu sayede her şeyi oluşturan temel elementlere vurgu yapılıyor. Sofistike ve dikkat çekici tasarımı ile yaşam alanlarınıza özel bir görünüm katıyor.

aw00018 2

Albert Einstein Figürlü Dekoratif Ahşap Tablo

Ünlü bilim insanı Einstein’ın profilini içeren bu tablo evinizde ve işyerinizde dikkat çekici alanlar oluşturmak için başarılı sonuçlar sunuyor. Özel tasarımı, şık görünümü ve sade tasarım detayları ile birlikte yaşam alanlarınıza ayrıcalıklı hava katıyor. Hem kendiniz hem de sevdiklerinize hediye açısından büyük bir yarar gösteriyor.

aw00266 2

All Is Well Yazılı Dekoratif Ahşap Tablo

MDF tablolar sadece görsel desenler olarak değil aynı zamanda yazı açısından da önemli avantajlar sunar. Bu özel tasarım tablo verdiği mesaj ile her gördüğünüzde kendinizi iyi hissetmeniz için fırsat sunuyor. Zarif işlenmiş hatları ile birlikte oturma odalarından mutfak gibi alanlara kadar pek çok alanda kullanım özelliği taşıyor.

MDF tablo çeşitleri arasından zevklerinizi en iyi yansıtacak olan modelleri kolaylıkla seçebilirsiniz. Dilerseniz kendiniz için dilerseniz sevdiklerinize unutulmaz bir hediye vermek için MDF tablolar ekonomik ve şık bir tercih olacaktır. Özellikle sevdiklerinizi mutlu etmek için seçeceğiniz hediyeler her zaman mutluluğun özel yansıması halinde görünecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir